لطفا صبر کنید

4 نكته كليدی -خروجي اجلاس B20 به ميزباني دهلي نو

  • یکشنبه 12 شهریور 1402
4 نكته كليدی -خروجي اجلاس B20 به ميزباني دهلي نو

در حاشیه نشست G20 در تاریخ 25 الی 27 اوت 2023 ، اجلاس B20 با موضوع کسب و کار‌های مسئولیت پذیر، شتاب‌گرفته، نوآورانه، پایدار و منصفانه به میزبانی دهلی نو برگزار گردید.

 

جان دنتون-دبیر کل اتاق بازرگانی بین المللی(ICC)، در پانل «توازن رشد و فراگیر بودن» شرکت نمود و پیرامون استراتژی‌ها برای رشد اقتصادی فراگیر و پایدار با تمرکز بر توانمندسازی شرکت‌ها به بحث و گفتگو پرداخت.

 

4 نکته کلیدی به شرح ذیل را می توان به عنوان خروجی اجلاس B20 برشمرد:

 

  • تعهدات رهبران و سران دولت ها در راستای تضمین اصلاحات معنی دار سازمان تجارت جهانی در کنفرانس آتی وزرای بازرگانی
  • تعهد در راستای حمایت از نیل به انتشار صفر خالص کربن تا سال 2050 و حصول اطمینان از این موضوع که بیست و‌ هشتمین کنفرانس سازمان ملل متحد پیرامون تغییرات اقلیمی (COP28) در راستای شتابدهی به اقدامات و تامین مالی مقتضی برای دستیابی به مفاد توافق پاریس کارآمد خواهد بود
  • حمایت گروه 20 برای رسیدن به توافقی کارآمد و چندجانبه به سمت مدرنیزه نمودن نظام مالیاتی جهانی
  • نقشه راهی برای مرتفع نمودن بحران بدهی و نقدینگی که شمار روبه رشدی از بازارهای نوظهور با آن مواجه می باشند

 

لازم به ذکر است: B20 پلتفرمی سازمان یافته برای جامعه بین‌المللی کسب و کار محسوب میگردد که در جهت حمایت از فعالیت‎های گروه‌20 گام برمی دارد. پلتفرمB20  با هدف ارتقای همکاری میان حوزه کسب و کار و سیاستگذاران، از سال‎2010 به رهبران گروه 20 در جهت اتخاذ تصمیمات سیاستی بر پایه نیازهای مقتضی یاری رسانده است.

 

علاقه‌مندان جهت مشاهده مصاحبه دبیر کل اتاق بازرگانی بین المللی در حاشیه اجلاس فوق الذکر در‌باره «‌تاثیر ابرروندها بر تجارت جهانی» میتوانند به درگاه اینترنتی به نشانی ذیل مراجعه نمایند:

https://iccwbo.org/news-publications/news/our-b20-summit-takeaways/#msdynttrid=08q9FCh52l4TgSZBVXP2WwOSjJSHh6mVpz4sZDPTqE4